Filip Peliwo: Maçı kaybetmem için teklif yaptılar

Mart 2022’den bu yana Polonya’yı teniste temsil eden Kanada doğumlu Filip Peliwo, TVPSPORT.PL’ye flaş açıklamalarda bulundu. Peliwo şike teklifi de aldığını itiraf etti.

ATP sıralamasında 462. sırada yer alan 29 yaşındaki Filip Peliwo, “Sahadayken bahis oynamak için orada olan insanları kolayca görebiliyorum. Son yıllarda bu durum büyük ölçüde değişti. Bu sezon garip bir sponsorluk teklifi aldım.

“MAÇI KAYBETMEM İÇİN 3 İLA 5 BİN EURO ARASI BİR TEKLİF YAPTILAR”

Daha fazlasını öğrenemeye çalıştım ve çok geçmeden bana maçı kaybetmeyi teklif edip karşılığında ise 3 ila 5 bin Euro arasında bir para vereceklerini söylediler. Hemen turnuva direktörünü aradım ve bilgilendirdim.

Şike yapacak kişilerin çok iyi organize olduğunu söyleyen Filip Peliwo, “Oldukça iyi organize olmuşlar. Genellikle bir kişi olmuyorlar. Bunun bir mafya olduğunu söylemek istemiyorum ama bir çeşit organizasyon diyebilirim” şeklinde konuştu.

“BİZ TENİSÇİLER OLARAK KİMİN ŞİKE YAPTIĞINI BİLMİYORUZ”

“Maçların sonucunun değiştirildiğine mi inanıyorsun?” sorusuna Filip Peliwo, “Bir maça baktığınızda tuhaf bir şeyler olduğunu düşündüğünüz durumlar mutlaka oluyor. Adam ya sakatlanır ya da oynamak istemez. Ayrıca ona tuzak da kurulabilir. Bundan hiçbir zaman yüzde yüz emin olamayız. Çoğu zaman bir şeylerden şüpheleniriz ama bu insanlar aynı zamanda çok temkinlidirler. Biz tenisçiler olarak kimin şike yaptığını bilmiyoruz” diye konuştu.

“ÇOK FAZLA OYUNCUNUN YAKALANMADIĞI ÇOK AÇIK”

“Peki kaç tenisçi bundan dolayı ceza aldı?” sorusuna da yanıt veren Filip Peliwo, “Söylemesi zor. Ancak çok fazla oyuncunun yakalanmadığı çok açık. Bence birini yakalamak, bunu yapmaktan çok daha zor. Cevap vermem gerekse bile yüzde 10 ila 20 arası derdim ama bu tabii ki tahmin” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x