Halil Umut Meler hakemliği bırakıyor iddiası

Süper Lig’in 15. haftasında dün akşam oynanan Ankaragücü – Çaykur Rizespor karşılaşmasının bitiş düdüğünün ardından maçın hakemi Halil Umut Meler; Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, yöneticiler ve taraftarların yumruklu ve tekmeli saldırısına maruz kalarak hastaneye kaldırılmıştı.

Sol göz çevresinde kanama ve çatlak tespit edilen Halil Umut Meler’in hakemliği bırakma kararı aldığı iddia edildi.

“HAKEMLİK BENİM İÇİN BİTTİ”

Uğradığı saldırı sonrası hastanede sabaha kadar gözetim altına alınan FIFA kokartlı hakemin moralinin son derece bozuk olduğu ve kendisini ziyarete gelen meslektaşlarına, “Bu iş benim için bitti. Artık devam edemem” dediği iddia edildi.

“KALBİ ÇOK YARALI, ÇOK UMUTSUZ GÖRDÜM HOCAMI”

Halil Umut Meler’i hastanede ziyaret eden Trabzonspor Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, ziyareti esnasında Meler’in üzüntülü ve mutsuz olduğunu ifade ederek, “Kalbi çok yaralı gördüm hocamı, çok üzüntülü gördüm hocamı, çok umutsuz gördüm Türk futbolu adına. Moral bozukluğu doğaldır. Kendisine sayın başkanımız Ertuğrul Doğan’ın geçmiş olsun mesajlarını ilettim. Üzücü bir olay, hepimizi derinden yaraladı. Türk sporu adına, Türkiye’nin dünyadaki imajı adına her bakımdan kabul edilebilir bir olay değil. İnşallah bu son olur. Spor ile şiddeti ne kadar birbirinden ayırırsak, sporun diğer dalların o kadar daha iyi gelişeceğine, daha iyi seyir hali olacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yaşanan şiddet olayının tüm spor camiasını, insanlığı üzen bir davranış olduğunu kaydeden Kafkas, “Hocamızı esas üzen, yarası var yaralar geçer ama kalben çok yaralandığını hissettim. Gözleri doldu. Umudunu kaybetmiş spor adına. Netice itibariyle o da bir görev yapıyor ve bu şekilde bir tavra hiçbir zaman maruz kalmaması gerekiyor. Ülkenin dünyadaki vizyonu açısından bir problem. İmaj açısından çok kötü. Daha da kötüsü; kavgada bile biriyle kavga ettiğiniz zaman, biri yere düştüğü zaman diğeri bırakır. Yerde atılan tekmelerin hocamızı daha derinden yaraladığını duydum. Spor yasası önemli değil, insanlık yasası önemli. Her açıdan suç bu yapılan. Yapılanı hiçbir şekilde doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x