Niğde’de İş Cinayeti: Gazoz Fabrikasında Tanka Düşen 2 İşçi Hayatını Kaybetti

İş cinayetleri ile karşılaşmadığımız bir gün neredeyse yok. Dün Ankara’da bu gün ise Niğde’den haber geldi. Niğde’de bulunan bir gazoz fabrikasında meydana gelen olayda, kazan temizliği sırasında kimyasal madde bulunan tanka düşen 3 fabrika işçisinden 2’si yaşamını yitirdi.

Dün Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir inşaatın 30’uncu katında çalışan iki işçi aşağı düşerek yaşamını yitirmesi sonrası bir iş cinayeti haberi Niğde’den geldi.

Niğde’de gerçekleşen olay, sabah saatlerinde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir gazoz fabrikasında gerçekleşti. Fabrikada kazan temizliği yapan Durmuş Cebenay, Ufuk Kılıçarslan ve Faruk Sert, içerisinde kimyasal madde bulunan tanka düştü.

İşçilerin durumunu fark eden meslektaşları hemen sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekiplerine haber verdi. Olay yerine sevk edilen ekipler, işçileri düştükleri tanktan çıkardıktan sonra ambulansla hastaneye taşıdı.

Ancak, tedaviye alınan işçilerden Durmuş Cebenay ve Ufuk Kılıçarslan maalesef kurtarılamadı. Diğer işçi Faruk Sert’in ise durumu ağır olarak bildirildi. Cenazeler, otopsi için morga kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x