Özgür Özel: ‘Mikroba niye hastalık yapıyorsun’ diye sorulmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Özel’in konuşmasından başlıklar şöyle:

“Şehit babasının söyledikleri şahsım adını Türkiye’yi kuran partinin genel başkanı olmanın gururunu yaşadım. 6 şehidimizin ardından, yine aynı bölgeden 6 şehidimizin haberi daha geldi.

Biz her zaman olduğu günü TSK’nin yanında olmaya devam edeceğiz. Elbette siyasi partiler böyle durumlarda, ülkede takındıkları sorumluluğun gereğini yerine getirmek zorundadırlar. Biz bir yandan dayanışma duygularını ifade ederken, birileri de bir yandan bizi kendi sorumluluklarına ortak etmek hesabı kitabı içine girdiler. Bir büyük oyunun, aldatmacanın ve büyük bir algı operasyonunun ilk günlerini yaşadığımızı akıl sahibi, vicdan sahibi her birimize hissettirdiler.

Biz şehitlerimizi, vazife başındaki askerlerimizi düşünürken, onlar için kafa yorarken Ankara’da birileri alışılmış ezberleri tekrar etmek ve tekrar ettirmekle meşguldüler.

Suudi Arabistan Kralı öldüğünde 3 gün yas ilan ettiler. Bu ülkenin 12 evladı şehit edildiğinde milli yas ilan etme ihtiyacını görmüyorlar.

Neden ülkede bir şeyler yolunda giderken hep şehit cenazeleri geliyor? Bundan sonra ne ezbere iktidar ne de ezbere muhalefet var.

İktidar faşizme kayıyorsa ona neden bunu yapıyorsunuz diye sorulmaz. Mikroba niye hastalık yapıyorsun diye sorulmaz. O ülkede iktidar değil muhalefet sorgulanır, sorumluluğumuz farkındayım. Sorumluluğumuzun farkındayız.

Bunun bir de maddi boyutu var. Bir bildiri yayınladılar, biz imzalamadık. ‘CHP tepkiler üzerine kendi bildirisini yayınladı’ diyorlar. Biz bildiriyi gönderin bakalım bile demedik. Meclis tutanaklarını açın bu bildiri okunduğu dakika Ali Mahir Başarır söz alıp bizim bildirimizi satır satır okudu.

Sayın Bahçeli PKK’nın adını anmayan bir hain arıyorsan işte Recep Tayyip Erdoğan’ın tweeti.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x