Tanınmaz hale gelmişti… Terminatör yıldızı hayata yeniden dönüşünü kutladı

Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day) filminde John Connor olarak seyirci karşısına çıkan ve performansıyla büyük beğeni toplayan bir zamanların çocuk yıldızı alkol ve uyuşturucu yüzünden tanınmaz hale gelmişti.

Edward Furlong, Terminatör 2’de oynadıktan sonra uyuşturucu, kokain ve eroin bağımlısı oldu ancak oyuncu, artık kendine hayatta ikinci bir şans yaratmayı başardı.

Hollywood’un en büyük oyuncularıyla birlikte rol alarak şöhrete kavuşan genç bir yıldız, kendisini neredeyse öldüren ve hatta dişlerini kaybetmesine neden olan alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etti.

ŞÖHRET YARAMADI

Edward Furlong, Terminatör filminde Arnold Schwarzenegger’le birlikte rol almak için seçildiğinde 13 yaşında sıradan bir çocuktu. 1991’in popüler bilimkurgu filminde John Connor’ı canlandıran Furlong, American History X gibi filmlerde de rol alarak yıldızını iyice parlattı.

Ancak bu şöhet hayatı onu içki ve uyuşturucu bağımlısı birine dönüştürdü. Hatta şu anda 46 yaşında olan oyuncu, bu yüzden birkaç defa tutuklandı ve bir süre hapiste bile kaldı.

“ORTAMA UYUM SAĞLADIĞIMI HİSSETMEDİM…”

Furlong, uyuşturucuya neden başladığını ise şu sözlerle anlatıyor: “Hiçbir zaman ortama uyum sağladığımı hissetmedim. Bu yüzden kafam iyiyken diğer insanlarla arkadaşlık kurdum. Sadece içip parti yapıyordum. Birdenbire insanlarla birlikte olduğumu hissettim ve bir şekilde uyum sağladığımı hissettim. “

20’li yaşlarının başında neredeyse her gün parti yapan Furlong, kokain ve eroin bağımlısı oldu. 2006 yılında aktris Rachael Bella ile evlendiğinde ise nihayet uyuşturucu kullanımını kontrol altına almayı başardı. Ancak bu ayık yaşam pek de uzun sürmedi ve Bella, 2009’da boşanma davası açtığında Furlong yeniden meth ve eroin bağımlısı oldu.

AİLE İÇİ ŞİDDET NEDENİYLE TUTUKLANDI

Furlong’un gözden düşüşü bağımlılıklarıyla da sınırlı kalmadı. Ocak 2013’te, o zamanki kız arkadaşı Monica Keena’ya yönelik aile içi darp suçundan tutuklandı ve 61 gün parmaklıklar ardında kaldı. Ayrıca kendisine 90 günlük bir uyuşturucu programını tamamlaması emredildi.

Seneler içinde defalarca tutuklandı ve hakkında rehabilitasyon kararı verildi ve sonunda Kaliforniya’daki bir uyuşturucu rehabilitasyon merkezinde bir yıl geçirdikten sonra kendisine ikinci bir şans verdiğini hissettiğini söylüyor.

Geçen yıl Heart of a Champion’ın yanı sıra gerilim filmi The Forest Hills’te de rol aldı. Hayattaki ikinci şansının bir parçası olarak Furlong’a, uyuşturucu kullanımı nedeniyle çürümüş olan eski dişlerinin yerine yeni bir diş seti taktırıldı.

Geçtiğimiz şubat ayında da beş yıllık ayıklık sürecini kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x