Tepebaşı Belediyesi, Muhtarlar Günü’nde muhtarları bir araya getirdi

Tepebaşı Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda il genelinde görev yapan mahalle muhtarlarını bir araya getirdi.

Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programa, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Tepebaşı Belediyesi Başkanvekili Fikriye Güven Zaptiye, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP ilçe başkanları, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

“HALKI TEMSİL EDİYORSUNUZ”

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Muhtarlarımız bulundukları yerde, temsil ettikleri bölgede, mahallede Türkiye Cumhuriyetinde halkın temsilcisi olarak görev yapıyorsunuz. Halkın dertleri, şikayetlerini bizlere iletecek olan sizlersiniz. Sizler birer iletişimcisiniz. Dertleri, istekleri, şikayetleri ileten kişilersiniz. Bunun için en büyük göreviniz iletişim. Hepinizin tarafsız bir şekilde bu görevi yapacağınızdan eminim. Hepinizin saygı ve sevgiyle alınlarınızdan öpüyorum” diye konuştu.

“ESKİŞEHİR’İMİZİ DAHA İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ”

Tepebaşı Belediyesi Başkan Vekili Fikriye Güven Zaptiye, “Atatürk’ün ifadesiyle muhtarlarımız demokrasinin temel taşlarıdır. Sizler halkla iletişim açısından vazgeçilmez unsursunuz. Mahallelerinizde kimi zaman ablalık kimi zaman abilik kimi zaman babalık görevini üstleniyorsunuz. Ayrıca devletin de eli ayağı, gözü kulağısınız. Bunlar bizim için değerli ve takdir gören bir unsur. Bir belediyenin de başarılı olabilmesi için muhtarlarla iş birliği yapması gerekiyor. Biz bu bilinçle Tepebaşı Belediyesi olarak Başkanımız Ahmet Ataç’ın önderliğinde birlikte çok güzel işlere imza attık. Cumhuriyet kenti Eskişehir’imizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusu ile hep birlikte daha güzel yerlere getireceğiz” dedi.

“UMUYORUM Kİ SORUNLAR EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLÜR”

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Sizler bir büyükşehir belediyesi olan ilde muhtarlık yapmanın avantajlarını yaşıyorsunuzdur. Ama bizim gibi büyükşehir olmayan kentlerde, İl Özel İdaresinin olduğu kentlerde özellikle köy muhtarlarımız çok ciddi sorunlarla karşı karşıya. Özellikle muhtarlarımız personel istihdamı ve bütçe konusunda sıkıntıları var. Umuyorum ki kısa sürede bu sorunlar çözülür” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN İLK ULAŞTIĞI SİZLERSİNİZ”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sel olur siz varsınız, yangın olur siz varsınız. Bunların hepsini yaşadık. Vatandaşın ilk ulaştığı siz olursunuz. Sizler talebi toplar bize iletirsiniz bizler de çözmeye çalışırız. Bazen yapamayız ama vatandaşa yine siz anlatırsınız. Bu nedenle teşekkür ederim. Sizlerin etkinizin, gücünüzün artırılması lazım. Yapılan bütünşehir kanun yasasındaki değişikliğinin aslında ne kadar hatalı olduğunu en iyi bilenler ve anlatacak olanlar sizlersiniz” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Talat Yalaz ve CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç da muhtarların gününü kutlayarak yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler. Programa katılan tüm muhtarlar adına konuşan Batıkent Mahallesi Muhtarı Derya Can, “Muhtarlar günü dolayısıyla bizi bir araya getiren Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a muhtarlar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x